Dive academy na facebook.

ZÁJEZD

Vrakové safari Egypt 2013

Dahab_Vrakovy
Termín
Pro tento zájezd zatím není vypsán termín. Pro bližší informace nás, prosím, kontaktujte.

Zdravím všechny kámoše a přátele od vody!

Rád bych vás pozval na lodní safari do Egypta. Tentokrát jsem vybral severní cestu, kde si přijdou na své jak vrakoví potápěči, tak milovníci nádherných korálových útesů a zahrad.

Severní část Rudého moře je proslavena větším množstvím vraků a hojností překrásných útesů.

Program safari se vždy přizpůsobí povětrnostním podmínkám a také přáním potápěčů tak, abychom každý den navštívili 1 – 2 vraky a nějaké zajímavé útesy.

TADY JE MALÁ OCHUTNÁVKA TOHO, CO NÁS ČEKÁ.

Vrak Thistlegorm je pravděpodobně nejznámější vrak v Rudém moři. Britská loď byla na cestě do Egypta, aby dopravila zbraně všeho druhu britským oddílum v Severní Africe. Ale 6. října 1941 na Thistlegorm zaútočil německý bombardér. Momentálně vrak leží vzpřímený na mořském dně v hloubce 30 m. Nejzajímavější na tomto vraku je náklad: tanky, náklaďáky, motorky, zbraně, železniční vůz a lokomotiva.

Útesy Abu Nuhas jsou famózní právě kvůli vrakům. Jsou tady hned 4 a dnes jsou velmi přitažlivými objekty pro potápěče z celého světa.

Například řecká loď Giannis D., která narazila na útes 19. března 1983 a brzy na to se potopila. Leží v maximální hloubce 27 m a je porostlá měkkými i tvrdými korály. Loď se v polovině zlomila. Z těchto dvou částí se lépe zachovala záď, kde je možné potápění uvnitř vraku díky většímu množství vchodových i výchozích bodů.  Jelikož je vrak nakloněn pod úhlem 45°, stává se, že když se při proplouvání ocitnete v prostoru schodiště, budete mít dojem, že vede dolů, což je velmi matoucí. Parník Carnatic narazil do útesu v září 1869. Loď se za nepříznivé změny počasí potopila následující den. Leží v hloubce 24 m. Rozlomila se přímo uprostřed, přičemž příď i záď zůstaly nedotčeny. Paluba spadla a nahradila ji silná vrstva hub a řídkých korálových porostů – ideální podmínky pro památeční fotky. Loď leží přímo na otevřeném světle, které prostupuje až dovnitř.

Panorama Reef, Middle Reef či Halhal – kolmé stěny do velké hloubky, lokality s výskytem velkých ryb – delfíni, rejnoci, možnost spatřit manty, útesové žraloky, množství želv, hejna barakud, bodloku.

Salem Express je památníkem jedné z největších námořních katastrof, které se odehrály v Rudém

moři. Oficiální údaje hovoří o 470 mrtvých. Neoficální údaje pak uvádí počty dokonce i vyšší než tisíc osob. Potápění na tomto vraku bylo dlouhou dobu zakázáno, protože v některých jeho částech dodnes zůstaly tělesné pozůstatky obětí. Nyní je potápění povoleno, ale je třeba dbát úcty k mrtvým a nenavštěvovat ty části vraku, kde se pozůstatky nacházejí.

Rosalie Moeller se díky větší hloubce, horším podmínkám pro potápění a menší atraktivitě nákladu (černé uhlí) zatím nestala tak masovou záležitostí jako Thistlegorm. Přesto však patří svou majestátností, zachovalostí a věkem mezi nejzajímavější vraky Rudého moře. Loď byla postavena v roce 1910, kdy definitivně končila éra plachetnic a lodě byly stavěny výhradně na parní pohon. Zachovalý vrak je jedinečný exponát, který dokumentuje úroveň a vyspělost dobového lodního stavitelství. Na Rosalii si potápěč může pohodlně prohlížet detaily technického provedení parního stroje, parního ovládání kormidla nebo systém navijáků pro spouštění kotev. Dřevěné části bohužel již téměř zmizely, ale tuto skutečnost vynahradí zajímavé kovové artefakty.

Abu Kifan - korálový útes v oblasti Safagy. Nejvzdálenější a nejkrásnější útes oblasti. Kolmé stěny do hloubky, na severu plato s bělocípými žraloky. Ohromný měkký koberec a rozlehlá zahrada se všemi druhy korálů. K pozoruhodnostem tohoto místa patří i klauni, kteří zde obývají sasanky v hejnech až po deseti rybkách, na rozdíl od jiných míst, kde zpravidla obývá sasanku jeden párek klaunů.

 

POPLUJEME NA LODI MY AFRODITA - bezpochyby to nejlepší, na čem se dá po Rudém moři plout.

Afrodita_lod                        Afrodita_vecere

Nová, skvěle vybavená potápěčská loď zprovozněna v srpnu 2008. Ubytuje 23 potápěčů v 11 prostorných klimatizovaných kajutách s vlastními koupelnami. Loď má 2 velké sluneční terasy, potápěčskou platformu, komfortní jídelnu oddělenou od salónu. Velkou předností pro potápěče je bezesporu zařížení pro míchání Nitroxu a Trimixu. NITROX 32-34 je v ceně!

Technická specifikace lodě:

· Klasifikace: Luxury Plus - GOLD CLASS

· Rok výstavby: 2008

· Počet cestujících: 22 (23)

· Délka : 36 m Šířka: 8,3 m

· Motory : 2 x MANN TD 1200 HP

· Generátory: 2 x Perkins Silent 85 kW

· Navigace: GPS, echosonda, radar, kompas

· Komunikace: radio VHF, HF, satelitní telefon

· Voda: nádrž 16 000 l + desalinizační jednotka

· Bezpečnostní a záchranná výbava: vesty,

 záchranné čluny, kyslíková sestava, EPIRB                        

 

Ubytování:

 11 dvoulůžkových prostorných kajut. Všechny kajuty mají koupelny, klimatizací s vlastní regulací teploty, chladničky, postele vedle sebe a regulovatelný hudební kanál.

V podpalubí se nachází 6 kajut TWIN a 1 prostorná kajuta Master Suite s velkou manželskou postelí.

Na střední a horní palubě jsou 4 kajuty TWIN SEA VIEW s oddělenými lůžky a velkými okny s výhledem na moře. Jedna z nich má větší manželskou postel a jedno oddělené lůžko, vhodná pro rodinu s dítětem (troják).

Afrodita_kajuta                        Afrodita_salon

Salón/jídelna:

Prostorný pohodlný salón, klimatizace, Plasma TV Wide Screen 96 cm/2xDVD, Home Cinema.

Samostatná klimatizovaná jídelna (8 x 4,5 m) se 2 velkými stoly pro 24 osob.

 

TERMÍN: 6. – 13. 4. 2013

CENA: 28.800,- Kč, cena nezahrnuje: vízum 15 USD, půjčení výstroje 1500,-Kč, alkoholické nápoje, bakšiš 30 euro (bakšiš je výplata pro posádku)vstup do rezervace Ras Mohamad 5 euro.

BONUSY: za NITROX se nic nedoplácí a pokud máte certifikaci, můžete ho využít na každý ponor.

Pokud budete mít zájem o kurz NITROX, můžete si ho na lodi za 3.900,-Kč udělat. Cena za kurz je včetně certifikace a navíc je v ní i zapůjčení výstroje na celý zájezd. Ušetříte tak 1.500,-Kč za výstroj!!!

Kvůli velkému zájmu o loď MY AFRODITA je nutné zaplatit rezervační poplatek 8.000,-Kč do poloviny prosince. Celý zájezd pak musí být doplacen nejpozději měsíc před odletem. Zájezd pro nás zařizuje cestovní kancelář CK PLANETA.

 

Na zážitky a potápění se těší Honza a Michal – Dive Academy

 


.

Aktuální zájezdy

.